Časté otázky

Kdy se mám dostavit na proceduru?

Začátek terapie je vždy v celou hodinu a trvá 45 minut. Na proceduru je nutné se dostavit 5—10 min před začátkem.

Mohu si někam odložit věci?

Ano, v recepci máme uzamykatelné skříňky, kam si můžete odložit osobní věci.

Je nutné se objednat předem?

Ano, objednání předem je nutné. Můžete využít náš on-line rezervační systém, nebo se objednat e-mailem či telefonicky. V rezervačním systému je přehledně zobrazena volná kapacita pro běžnou či dětskou hodinu.

Jak se do jeskyně obléknout?

Do jeskyně se vstupuje v běžném oblečení (doporučuje se vzdušné lehké oblečení). Teplota v jeskyni se pohybuje v rozmezí 21—22°C. Do jeskyně není povlen vstup v botách, proto je nutné si boty zout a převléknout se do čistých bílých ponožek nebo můžete využít naše jednorázové návleky. Rovněž není vhodné se před vstupem do jeskyně intenzivně parfémovat, v jeskyni má být cítit především sůl.

Sůl
Jak procedura probíhá?

V jeskyni jsou k dispozici příjemná lehátka, která se dají polohovat. Na každém lehátku je taktéž deka, se kterou se můžete přikrýt. Prosíme návštěvníky, aby se v jeskyni chovali tiše a nerušili ostatní (výjimkou jsou dětské hodiny). Jeskyně je místo relaxace.

Jak poznám konec procedury?

Konec procedury se pozná ztišením hudby a rozsvícením běžných světel.

Mohou do jeskyně těhotné a děti?

Ano, těhotné ženy mohou do jeskyně bez problémů. Děti jsou také vítány, věk není nijak omezen.

Jak probíhá dětská hodina?

V dětské hodině je dovoleno dětem mluvit. Děti mají k dispozici vlastní dětské hřiště, které je vyznačeno hradbami. Najdou zde skluzavku, kyblíčky, bábovičky, autíčka a různé další hračky. Pozor, děti mohou mít ruce od soli, proto prosíme rodiče, aby zajistili, že si děti nesahají do očí. Dětem vezměte s sebou na převlečení tepláčky a čisté bílé ponožky.

Jak často jeskyni navštěvovat?

Jako prevenci, doporučujeme navštěvovat solnou jeskyni pravidelně. Intenzivní kůru — 10 návštěv — doporučujeme absolvovat v co nejkratší době za sebou. První týden 3—4x, další týdny 2—3x. Množství látek, které vdechnete při jedné návštěvě solné jeskyně se dá srovnat se třídenním pobytem u moře.

Mohu do jeskyně s kočárkem?

Kočárek lze zaparkovat v prostorách recepce. Do jeskyně kočárek nevjíždí.

Jsem vozíčkář. Dostanu se do jeskyně?

Pohyb vozíku v solné jeskyni není možný, protože na podlaze je vysoká vrstva soli a vozík se boří.