Pilates v solné jeskyni

Trochu jiné cvičení — PILATES

Nejbližší termíny:
Úterý 02.10.2018 19:00 hod. volno 6 míst
Úterý 09.10.2018 19:00 hod. volno 4 místa
Úterý 16.10.2018 19:00 hod. volno 4 místa
Úterý 23.10.2018 19:00 hod. volno 6 míst

Pilates je unikátní metoda stará více než 100 let. Jedná se o bezchybnou kombinaci východní tradice a západního přístupu k fitness. Je spousta stylů cvičení Pilates, ale my se zaměříme na to, abychom byli hlavně spokojeni sami se sebou, aby nás přestala bolet záda, aby zmizely bolesti hlavy, abychom se naučili používat svaly, o kterých jsme do teď nevěděli, že vůbec existují a v neposlední řadě i na to, abychom byli pevní, štíhlí a ohební. Důležité je naučit se správně dýchat, mít stále správné držení těla, propojit tělo a mysl, tzn. koncetrovat se na každý pohyb, který provádíme. A nejdůležitější je objevit svůj střed těla a umět ho používat nejen při cvičení, ale hlavně v běžném životě. Jedná se o tzv. POWERHOUSE, který nám podpírá páteř, vnitřní orgány a také nám udržuje správné držení těla. Cvičení Pilates je samo o sobě, dle mého názoru, nejúčinnější cvičení, které nám v této uspěchané době pomůže nejen alespoň se na chvilku zastavit a věnovat se jen sobě a svému tělu, ale naučí nás zdravé stereotypy, které se nám postupně vkradou i do běžného života — a pak máme vyhráno! Navíc v kombinaci s léčebnými účinky solné jeskyně je každý pohyb a každý nádech obohacen o další prvek, který cvičením v tělocvičně nezískáte. Sůl v jeskyni také úžasně nahradí jakousi balanční pomůcku. A kdo nemá možnost pravidelně cestovat k moři, je pro něj ideální spojení Pilates a solné jeskyně, které Vám toto krásně nahradí.

Co můžete od pilates očekávat

Pilates Očekávat můžete spoustu překvapení. Ten, kdo se ještě s Pilates nesetkal, bude překvapen, čeho všeho je schopen dosáhnout. Zjistíte, že jen 10 minut správného dýchání Vás zahřeje lépe a kvalitněji než klasické aerobní cvičení. Zjistíte, že správným držením těla zapojíte, aniž byste o tom věděli, střed těla. Zjistíte samozřejmě i své rezervy, které ale, pokud budete trpěliví, brzy změníte ve své přednosti. Nemohu Vám slíbit, že po první hodině budete přesně vědět „o čem je řeč“ a že budete po měsíci cvičení o 5 kilo lehčí. Ale rozhodně Vám mohu slíbit, že pokud zjistíte, že toto inteligentní cvičení je pro Vás to pravé, budete se cítit celkově lépe, bolesti zad i hlavy postupně vymizí, budete si uvědomovat každý Váš pohyb, budete sebevědomější a klidnější, Vaše tělo bude pevnější, pružnější a štíhlejší. A navíc pocit z dobře odvedené práce pro sebe a své tělo je opravdu tou nejlepší odměnou.

Kdo může cvičit Pilates

Pilates Tyto lekce Pilates jsou určeny pro každého — začátečníky i pokročilé, muže i ženy, kromě malých dětí (stále u nich probíhá růstový vývoj, který se cvičením se zátěží zastavuje a popis cvičení je pro ně nesrozumitelný), tj. od 15let do 150let. Ano, nedivte se. Zejména střední a starší generace je schopna bezchybně a precizně provádět cviky. Dokáží se plně soustředit a chtějí se cítit lépe. Tím nechci jakkoliv znevýhodnit mladé lidi, ke kterým snad ještě patřím i já, ale je potřeba si jasně stanovit a uvědomit, co nejen od života, ale i od cvičení chci, co všechno jsem schopna pro to udělat a jak dlouho jsem ochotna čekat na výsledky. Každý cvik má spoustu modifikací, tudíž zkušenější si mohou dovolit tzv. vyšší level a začátečníci zkusí základní cvik.


Závěrem Vám slibuji, že udělám maximum pro to, abych Vám byla nápomocná v tom, abyste pochopili své tělo. Chtěla bych, abyste se na cvičení těšili, abyste se pravidelně setkávali s lidmi, kteří Vám jsou příjemní a aby z nás postupně vznikla jakási Pilates rodina, parta přátel, kteří si mohou důvěřovat a věnovat se něčemu, co nás spojuje. Vzhledem k tomu, že je kapacita solné jeskyně velice omezena, slibuji Vám také naprosto individuální přístup.

Rezervovat